تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

آموزش های مربوط به تمامی ورزش ها به صورت تصویری

فروش تمامی محصولات نرم افزاری ورزشی با ارزانترین قیمت و بهترین کیفیت و کمترین حجم قابل استفاده در موبایل ورایانه شخصی


اصول استفاده از انرژي درون


اصول استفاده از انرژي درون

اصول استفاده از انرژي درون

اصول انرژی

1- از نیروهای خودی رها شو: کاملاً ضروری است که فرد به منظور حرکت انرژیک و واکنش به موقع در برابر حمله حریف ریلکس باشد.وقتیکه عصبی هستید، نیروهای خودی مثل یک ترمز عمل می‌کنند.پس در ابتدا باید از قید نیروهای خودی خلاص شوید تا بتوانید با چالاکی حرکت کنید.

2-از نیروهای حریفت رها شو: این اصل شبیه به اصل سوم مبارزه است. وقتی حریف می خواهد از قدرتش برای پایان دادن به مبارزه استفاده کند، تقلا برای مقاومت کردن در برابر قدرت حریف واکنش مناسبی نیست بلکه واکنش مناسب، خنثی کردن نیروی حریف با دور کردن نیروی حریف از بدن یا دور کردن بدن از آن می باشد.

3-از نیروی حریف بر ضد خودش استفاده کن: از نیرویی که حریف به شما تقدیم می کند، بهره بگیرید. اکر حریف شما را به طرف خودش می کشد از آن نیرو به عنوان قسمتی از حمله تان استفاده کنید. یا اگر حریف شما را به سمت چپ هل داد مثل یک در چرخان عمل کنید و از آن نیرو در حمله ای با دست راست استفاده کنید.

4-نیروهای خودی را اضافه کنید: علاوه بر قرض گرفتن نیروی حریف، می توانید نیروی خودتان را به آن اضافه کنید.

همان قدر که عکس العمل ها در یک دفاع شخصی بیانگر پیشرفت هستند، اصول قدرتی نیز باعث پیشرفت هر چه بیشتر هستند به طوریکه یک هنرجوی وینگ چون طی سالیان تمرین همه آنها را مد نظر دارد. اولاً: تمرین فرم و تعداد زیاد مشت برای یادگیری ریلکسیشن در مبارزه ( به منظور ضدحمله بر مبنای حس لامسه) و زدن مشت بدون تنش. ثانیاً ساعت های بیشمار تمرین چی سائو به منظور افزایش توانایی در رها کردن نیروی خودی و قرض گرفتن نیروی حریف و در آخر تمرینات قدرتی خاص WT برای افزایش هر چه بیشتر قدرت مشت و ضربات.

تمرینات ایروبیک در ورزشهای رزمی

ظرفیت هوازی ، آمادگی جسمانی ، استقامت ، پایداری ، آمادگی قلبی و گردش خون اصطلاحاتی هستند که برای تشریح عوامل تشکیل دهنده آمادگی جسمانی به کار می روند.

آمادگی جسمانی برای بهبود کارایی قلب ، ششها و دستگاه گردش خون که اکسیژن موجود در هوا را به درون بدن منتقل کرده و به تمام نقاط آن می رساند،بسیار سودمند است.

اجرای درست اینگونه تمرینات شما را قادر می سازد تا روند مبارزه یا تمرین را پیش از ساخته شدن اسید لاکتیک در عضلات که در طی اجرای حرکات انفجاری ، سرعتی – قدرتی به وجود می آید و با ایجاد خستگی باعث کاهش سرعت شما می گردد ، به خوبی تا پایان ادامه دهید. وقتی در بدن حالت خستگی به وجود آید ، مهارت شما کاهش یافته و درصد آسیب دیدگی افزایش می یابد.بدین تریتیب ، اجرای درست تمرینات ایروبیکی به استفاده هر چه بهتر از قدرت و سرعت شایانی کرده و اجازه می دهد تا بر روی اجرای مهارت و تکنیک خود ، به خوبی تمرکز نمایید.

بهبود عمومی آمادگی جسمانی رزمی کاران نیازمند انتخاب فعالیت هایی است که بدن ، آن ها را برای کاری موزون و در عین حال مداوم و در زمانی طولانی تر آماده سازد. فعالیت هایی از قبیل آهسته دویدن ، دوچرخه سواری ، قایقرانی ، پیاده روی ، بالا رفتن از پله های متعدد ، سایه زدن ، طناب زدن ، شنا و ...تمرینات فوق وقتی موثر خواهند بود که هر یک از این فعالیت ها به مدت 20 دقیقه و با 60 الی 80 درصد حداکثر ظرفیت ضربان قلب (مقدار سن خود را از 220 کم کنید ، عدد به دست آمده باید برابر 60 تا 80 درصد ضربان قلب در تمرینات باشد)اجرا شوند.

تمرینات ایروبیکی مخصوص سرعت (تمرینات دوره ای دویدن)

1 دقیقه نرم ، 1 دقیقه با سرعت متوسط ، 1 دقیقه با سرعت بالا ، حال این دور را تکرار نمایید. سه دقیقه تمرین فوق العاده شدید ، 30 الی 60 ثانیه استراحت کامل و مجددا تکرار از ابتدا. این روش را در تمریناتتان بگنجانید.

تمرینات ایروبیکی مخصوص قدرت (تمرینات دوره ای با دوچرخه)

1 دقیقه رکاب زنی نرم در دنده سبک ، 1 دقیقه در دنده نیمه سنگین ، 1 دقیقه در دنده سنگین (در این حالت از زین دوچرخه بلند نشوید.)

تمرینات ایروبیکی مخصوص استقامت (پیاده روی ، نرم دویدن ، دوچرخه سواری و ...)

این تمرینات را با سرعت ثابت به مدت 20 دقیقه و با 75 الی 85 درصد حداکثر ظرفیت ضربان قلب ادامه دهید.

اگر شما رزمی کاری هستید که در مسابقات نیز شرکت می کنید و تا شروع رقابتها 6 الی 8 هفته فرصت دارید، برای رسیدن به آمادگی مطلوب باید تمام توجهتان را به تمرینات سرعتی معطوف سازید. در این بین نیاز به تمرینات قدرتی نیز پیش می آید، چون می خواهیم عضلات و سایر قسمت های بدن را قوی و قدرتمند نگهداشته و از آسیب دیدگی آنها جلوگیری نماییم.سپس تمرینات سرعتی مخصوص یا دوره ای ذکر شده در بالا را دوبار در هفته انجام دهید.

سرانجام اینکه هر کدام و یا تمرینات ایروبیکی را که می خواهید شروع نمایید ، باید بیشتر بر اساس تمرینات دوره ای باشد.

همیشه به خاطر بسپارید که برای آماده کردن بدن برای تمرینات ، باید به اجریا تمرینهایی برای گرم کردن بدن ، کشش های مناسب ، تمرینات سرد کردن بدن و کشش های اختصاصی بپردازید. از لباس مناسب و کفش خوب استفاده کنید. اگر از تجهیزات ورزشی خوبی بهره مندید و از مناسب بودن آن ها مطمئن هستید ، به مرور بر فشار تمرینات بی افزایید. شیوه تمرینات خود را بر اساس پیشرفته ترین روش های روز انتخاب کرده و تمام توجه خود را به تمرینتان متمرکز کنید.

برای آن دسته از رزمی کارانی که در مسابقات شرکت نمی کنند و تنها به حفظ آمادگی جسمانی بدن خود علاقه مندند، تمرینات دوره ای فوق را به صورت تلفیقی از تمرینات سرعتی و قدرتی و یک الی دو جلسه تمرین در هفته ، و تمرینات ایروبیکی برای افزایش استقامت را برای یک الی دو جلسه تمرین در هفته پیشنهاد می کنیم. ضمنا توصیه می شود که تمرینات تخصصی خود را حتما با تعداد زیادی از حرکات کششی توأم نمایید.

نيروهاي نهفته درون انسان

_ تمركز فكر ارشميدوس

سپاهيان روم با كشتيهاي جنگي به سواحل شهر نزديك شده بودند ، ارشميدوس به كمك نبوغ رياضي خود منجنيقهايي ساخته بود كه از اين منجنيقها با پرتاب سنگهاي بزرگ تعدادي از كشتيهاي دشمن را غرق كرده بودند . ارزشميدس در اتاق محقرش مشغول حل مسائل رياضي و تكميل اختراع خود بود كه سربازان دشمن ارشميدس را پيدا كردند ، فرمانده سپاه به سربازانش دستور داده بود كه هر جا ارشميدس را پيدا كردند ، او را زنده نزد وي بياورند . عدهاي از سربازان به خانه ارشميدس ريختند ، چون ارشميدوس را نمي شناختند از او اسمش را پرسيدند . ارشميدس مشغول حل مسائل رياضي بود و چنان فكرش متمركز بود كه متوجه ورود سربازان نشد و پاسخ آنها را هم نداد زيرا در اثر تمركز فكر قوي اصلاً صداي آنها را نشنيده بود . سربازان دوباره سوال كردند ، ولي جز بي اعتنايي و سكوت جوابي نشنيدند ، لذا عصباني شده و با وارد كردن ضربهٌ شمشيري بر گردنش سرش را از تن جدا كردند .

شما حواستان باشد به سرنوشت ارشميدس دچار نشويد !!!!!......

2_ حس ششم

تمركز فكر و حس ششم از جمله تمريناتي است كه در تمرينات پاراپيسيكولوژي وجود دارد ، از جمله تكنيكهاي ريلكس شدن ( شُل بودن ) براي ايجاد و يا عميق كردن خلسهٌ هيپنوتيزمي و در تمرينات «مديتيشين ، يوگا ، ذن» از تمركز فكر و حس ششم استفاده مي شود حواس پنجگانه ما (بينايي ، شنوايي ، بويايي ، چشايي ، لامسه) به ما كمك مي كند تا به نحو مطلوبي به حوادثي كه در جهان اطراف ما اتقاق مي افتد پي ببريم ، اما حس ششم حاصل پنج حس ديگر را از طريق فرايند علت و معلول فرضي جمع آوري كرده و به فرايند بين علت از طريق معلول قوت مي دهد و حس مستقيمي مانند حواس پنجگانه نيست بلكه ادراك روحي ماوراءالطبيعي است . حس ششم كه آن را فراست يا ادراك نيز مي نامند در علوم مختلف مخضوصا علوم مربوط به ورزشهاي رزمي كاربرد فراواني دارد.

_ آثار علمي حس ششم :

در استفاده كردن از نيروها دروني علاوه بر آن كه محدوديتي در تاثير علمي آن وجود ندارد ، خطراتي نيز براي بشر بوجود نمي آورد . اكنون ساختمانهايي در زمين وجود دارد كه مطلقاً با سنگ ساخته شده است ، از سنگ بودن ساختمانهاي قديمي عجيب نيست ، ولي اين مطلب قابل توجه است كه هر يك از اين سنگها ده تن وزن دارند و بعضاً تا ارتفاع بيشر از ده متري بلند كرده شده اند . ميگويند براي بحركت درآوردن هر يك از اين سنگها نيروي بدني 60 هزار نفر لازم است كه يكباره به فعاليت درآيد ؛ در واقع تا كنون كسي در دنيا نتوانسته چگونگي ساختمان اين احجار را توضيح دهد و توجيه نمايد.

نظير اين ساختمان در لبنان موجود است و موسوم به«ايوان بعلبك» است و تاريخ آن 900 سال قبل از ميلاد مسيح است. خانه كعبه در عربستان در حدود ده هزار سال پيش ساخته شده است و مطابق قصص قرآن و تورات ، توسط ابراهيم و فرزندش اسماعيل (يا اسحق) ساخته شده است . يعني توسط دو نفر ! البته هر دو پيامبر بوده و تواناييهاي استفاده از نيروي جسمي و روحي خود را تا حد كمال داشتند.

يكي ديگر از شگفتيهاي كره خاكي ؛ هرم خئوپس ( از اهرام ثلاثهٌ مصر ) مي باشد كه از حوصله اين بحث خارج است و بعداً به آن خواهيم پرداخت.

3_ نيروي چي _ چي كنگ :

نيروي چي در مفهوم به نيروي حيات اطلاق مي شود و يكي از پيچيده ترين مفاهيم هنرهاي رزمي ، طب سنتي انرژي درماني و يكي از شگفت انگيزترين فلسفه هاي كهن سرزمين چين مي باشد . در بسياري از ورزشهاي رزمي مانند «كونك فو يا ووشو» كه بيشتر با تمرينات تنفسي همراه هستند مورد تمرين قرار مي گيرد.

در اثر بكار انداختن اين نيرو اساتيد قادر به انجام كارهاي خارق العاده هستند ؛ ( مانند تاثير بر حريف فقط با نگاه ، مقاومت بدن در مقابل ضربات مهلك و يا معالجه افراد با انتقال نيرو ) در عرفان و تصوف ما نيز موارد بسياري موجود است كه نشانگر وجود نيروي خارق العاده مي باشد.

چي به معني هوا يا تنفس مي باشد ، در فرهنگ هنرهاي رزمي چين ، چي انرژي حاصل از تنفس معني شده است . در كل چي كنگ به يكسري تمرينات تنفسي گفته مي شود كه سبب پديدار شدن نيروي دروني در انسان مي شود .

البته اين نيرو توسط انرژي « ين و يانگ » و نيروهاي عظيم كيهاني كه در هوا پراكنده است بدست مي آيد. يعني اينكه هنرجويان نيروهاي دروني از طريق انجام يكسري فرمهاي كاملاً تخصصي و تمرينات سخت و طاقت فرساي تنفسي ، انرژي عظيم كيهاني را به طريق انجام تنفس در عين عمل دم از هوا گرفته و در مركزي بنام مركز قدرت « تان تين » حبس نموده و ذخيره مي كنند و اين انرژي ذخيره شده در موقع لزوم از طريق نيروي فكر به هر قسمت از بدن كه لازم باشد انتقال مي يابد و مورد استفاده قرار مي كيرد . بعنوان مثال ذره بين در مقابل نور آفتاب يك نمود عيني مي باشد ؛ زماني كه ذره بين را در مقابل نور آفتاب قرار مي دهيم . نور آفتاب را در يك مركز جمع نموده و تبديل به حرارتي سوزاننده مي كند . در حقيقت «تان تين» مانند ذره بيني است در بدن ما كه نيروي عظيم كيهاني را در يك نقطه جمع نموده و تبديل به يك نيروي خطرناك و كشنده مي كند . ( دستيابي به اين نيرو ساليان متمادي تمرينات سخت و رياضتهاي زياد و استاد مجربي را مي طلبد ) .

انسان بعد از ساليان متمادي تمرينات اصولي وقتي موفق شد به اين نيروي عظيم دست يابد ، مي تواند در زندگي خود نفعهاي زيادي را ببرد . و اين نيرو مانند زرهي فولادين است بر بدن كه مي تواند انسان را در مقابل خطرات بزرگ و بيماريهاي مهلك محافضت نمايد.

شد آنكه اهل نظر بر كناره مي رفتند

هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

به بانگ چنگ بگوييم آن حكايتها

كه از نهفتن آن ديگ سينه مي زند جوش

4_ تله كينه سيس و حركت اشياء بدون لمس :

تله كينه سيس يا ، پيسيكوكي نه سيس ، به معني تاثير گذاشتن ذهن يا روان آدمي بر روي اشياء موجود در محيط پيرامون است.

بدن انسان در يك پيله پيچيده شده است . اين پيله با نوري مانند نور بنفشهٌ دريايي مي درخشد. در حقيقت الكترومغناطيس بدن براي چشم غير مسلح نامرئي است ، اما واقعاٌ وجود دارد .

هر عملكرد جسمي از بهم زدن پلك چشم كرفته تا تصور يك رويا ، تارهايي از جريان را به پيله نزديك مي كند . حركت اشياء بصورت ناخودآگاه عملي بدون احتياج به تلاشي زياد است . شخص بدون هيچگونه فشار قابل ملاحظه اي جريان انرژي را از بدن خود خارج مي سازد . اين انرژي عمر كوتاهي دارد ، معمولاً بدون جهت گيري است و به اولين شيئي كه در راه خود با آن مواجه مي شود ضربه زده يا آن را تسخير مي كند.

زيست شناسي از دانشكاه ايالتي مسكو بنام «ادواردناموف» طي يك آزمايشي محتويات قوطي كبريتي را روي ميز پخش كرد و (نليا) كه در سن چهاده سالگي در خطوط مقدم ارتش سرخ مجروح شده بود و مدت زيادي را براي درمان در بيمارستان بستري بود و به پرورش تواناييهاي دروني خود پرداخته بود ، دستش را بالاي چوب كبريتها گرفت و آنقدر با فشار و زور تكان داد تا تمام كبريتها مثل تيرهايي كه بوسيله جريان رود حمل شوند ، پشت سر هم به طرف لبه ميز راه افتادند و يكي پس از ديگري روي زمين سقوط كردند «ناموف» براي اينكه احتمال كشيده شدن بوسيله جريان هوا ، نخ يا سيم را منتفي كند ، دسته كبريت ديگري را زير يك صفحه پلاستيكي شفاف قرار داد ، اما باز «نيليا» آنها را واداشت مانند ماكوي پارچه بافي به اين طرف و آن طرف بروند ، سپس پنج سيگار را زير يك ظرف بلورين قرار داد و به حركت درآورد. بعداً سيگارها را ريز ريز كردند تا مطمئن شوند جيزي داخلش نيست .

اين مفهوم براي ملل شرق به ويژه ايرانيان موضوعي كاملاً شناخته شده است و مثالهاي متعددي مرتبط با آن به وفور در كتب قديمي به چشم مي خورد.

« شيخ نظام الدين خالدي ، و پديدهٌ پيسيكوكي نه سيس »

وقتي تجديد وضو كرده بود خواست كه محاسن را شانه كند شانه در طاق بود ، و كسي هم نزديك آن نبود كه شانه را به دست شيخ بدهد . شانه از طاق بجست و خود را بدست شيخ رسانيد.

5_ مانيتيزم وهيبنوتيزم :من ندانم به نگاه تو جه رازي است كه من آن راز توان ديدن و گفتن نتوان برخي از افراد از جاذبيت خاصي برخوردارند ، حدود نيم قرن است كه روانشناسان روي اين موضوع تحقيق مي كنند ، ، آنها كوشش ميكنند كه در طبيعت اين حالت قابل ستايش را تعريف كرده ، و روشهايي را براي دستيابي به اسرار آن و كشف ريشهُ آن ارائه كنند . نام اين جذابيت را مانيتيسم شخصي مي گذارند . اصولاً هر انسان تشعشعات خاصي را از خود منتشر مي كند كه روي اطرافيان و افرادي كه به آنها فكر مي كند و حتي روي برخي از افراد ناشناس تاثير مي گذارد . تقويت نيروي مانيتيسمي نياز به مراقبت و تمرينات خاصي دارد .اصولا اكثر اين تمرينات به عنوان دستوالعمل ورزشهاي رزمي و قوانين واجب الاجراي آن درآمده است. {البته اكر در جامعه ورزشي كه اصالتها گم شده است اثري از آن باقي مانده باشد.} تاثير فكر بر جسم و بدن غير قابل انكار است تمركز روح و روان در آنچه كه شما كمال مطلوب مي دانيد بايد چنان باشد كه هنگام ورزش و پرورش روزانه جسم ، هر گاه خود را در حال ورزش كردن در مقابل آيينه مي بينيد تصوير خود را بعنوان ورزشكاري كه در ذهن مي پروانيد و دوست داريد در آن حد باشيد و خود را جانشين آن بكنيد ببينيد ، بايد با انرژي و قاطعيت بسياري بخواهيد كه به تكامل مورد نظرتتان برسيد . تلاشهاي مكرر ، شما را به هدف خواهد رساند و به كمك قابليت تاثير فكر پيشرفتتان آسان خواهد شد و در هنرهاي رزمي از تمركز فكر و تجسم خلاق جهت ارتقاء سطح فني استفاده هاي زيادي خواهيد كرد. راجع به ارتباط تجسم و خودتلقيني و خودباوري « تاثير ذهن بر جسم » آزمايشات فراواني بعمل آمده است . بعنوان مثال يك ورزشكار را در جلسات متعدد تحت خواب مغناطيسي قرار داده اند و وزنه اي در دست چپ او قرار داده ، در آن حال به او تلقين كردند كه تو با دست راستت ورزش مي كني در حالي كه عملا با دست چپ تمرين مي نمود پس از مدتي در آزمايشات به عمل آمده معلوم گشت كه دست راست او تقويت شده است .

6_ تاثير شفابخشي :

اساتيد واقعي و عارفان حقيقي با تقويت نيروهاي دروني و تاثير نيروي جسم بر بدن خود مي توانند بر افراد مختلف از جمله بيماران نفوذ كرده و در بيشتر مواقع آنها را تحت درمان قرار دهند . اين يك حقيقت غير قابل انكار است كه « ذهن آدمي قادر است او را بيمار سازد و يا سالم گرداند » . اساتيد واقعي و افرادي كه از نيروهاي دروني بهره مي برند مي توانند با ارتعاش و انتقال دادن نيروهاي نهفته خود توسط چشمها ، دستان و حتي فكر بصورت تاثير از راه دور و .....تاثيرات غير قابل انكاري بر محيط و اطراف خود بگذارند.

7_ تله پاتي : ارتباط فكر بين دو انسان يا يك نفر با چند نفر را تله پاتي مي گويند كه تقويت اين ارتباط نياز به تمرينات روحي دارد . تله پاتي عملي است كه دو فرد در يك زمان مشخص مي توانند امواج مغزي خود را براي يكديگر بفرستند و براي هم پيام ارسال نمايند . بطور مثال اگر دو نفر در دو اتاق مجزا قرار بكيرند و همزمان بر روي يك موضوع مشخصي فكر نمايند ، افكار همديگر را دريافت مي كنند ، البته اين مثال براي افراد مبتدي و آناني كه تازه تمرينات تله پاتي را شروع كرده اند ، آورده شده است . در سطوح بالاتر حتي مي توان از شهري به شهري و از كشوري به كشور ديگر پيام ارسال نموده و پيام دريافت نمايند

 

ضرورت و نحوه استفاده کاربردی از تیغه دست

تیغه دست یا سوتکال ، که همچنین برخی افراد آن را ( ضربه کاراته ) می شناسند ابزار بسیار قدرتمندی است که در بسیاری از سبکهای هنرهای رزمی به کار میرود و هم برای حمله و هم برای جلوگیری از حرکت حریف می تواند به کار گرفته شود . در اینجا، زیبی کراک ، دان شش ، از یونایتد آی .تی.اف تیغه دست را بخش بندی کرده و به شما نشان می دهد که چطور تیغ تکنیک را تیز کنید .

چطور و چه موقع باید از آن استفاده کنید ؟

تیغه دست بخشی از کف دست بین مچ و بند اصلی انگشت کوچک است برای اینکه به درستی تیغه دست را ایجاد کنید ، هر چهار انگشت باید محکم به هم فشرده شود ، و انگشت وسطی و انگشت حلقه کمی به داخل خم شوند . باید بین انگشت شصت و انگشت اشاره فاصله ای باشد تا قدرت بیشتر بر روی بخش ضربه زننده متمرکز شود . دستی که در این وضعیت قرار میگیرد نه تنها به عضلاتی که این ابزار را می سازند اجازه می دهد تا منقبض شوند ، بلکه سایر عضلات ساعد را نیز منبقض میکند ، که باعث تداوم قدرت کف دست و ساعد می شود . تکنیک تیغه دست می تواند در آزمونها و نمایش ها و مبارزات ورزشی به کار رود ، در نمایش ها متخصصان هنرهای رزمی آجر ها ، با بلوک های یخی را می شکنند ، گلوی بطری ها را قطع میکنند و یا میله های فولادی را خم میکنند و می شکنند .

همچنین در مبارزات ورزشی آی . تی . اف نیز می توان از تیغه دست بهره برد . در فاصله نزدیک که فاصله برای یک ضربه پا و یا یک ضربه دست رو در رو خیلی کوتاه است ، این حرکت نسبتا موثر است . به هنگان چرخاندن بدن در مانوری که از حالت نزدیک به فاصله دورتر حرکت میکنیم این امر می تواند به صورت موفقیت آمیز به صورت ضربه داخلی به کار گرفته شود . علیرغم اینکه این تکنیک موثر است متاسفانه بیشتر رقابت کنندگان در مبارزات ورزشی از آن استفاده نمیکنند . در دفاع از خود هنگامی که حریف در فاصله نزدیک یقه یا لباسهای شما را از جلو می قاپد تیغه دست خیلی موثر واقع می شود . با آزاد بودن هر دو دست مدافع همزمان می تواند به دنده های آزاد ، گردن و یا گوشها ضربه بزند و صدمه جدی برای مهاجم پیش بیاورد .

اهداف کدامند ؟

تیغه دست کاربردهای زیادی دارد و می تواند برای حمله به جمجمه و گیج گاه و بخش فوقانی استخوان بینی ، فرو رفتگی بالای لب ( لب بالایی ) ، فک ، سیب گلو ، دنده های آزاد ، ماهیچه های پس گوشی گردن و رگ گردن ، حلق ، ترقوه ، مهرهای سوم ( هسته اصلی ستون فقرات ) ، قسمت بالایی بازو ، مفصل شانه و شبکه خورشیدی ( شبکه عصبی پشت معده ) به کار برود ..

به هنگام جلوگیری از حرکت حریف ، می توان آن را به کار برد تا در برابر حریف در برابر ضربه رو به پایین دست یا پا ، و حمله هایی که از پهلو وارد می شوند ( ضربه چرخشی پا ، ضربه قوس دار مشت) یا از جلو وارد می شوند ( ضربه چکشی پا از جلو ) دفاع کرد . جلوگیری از حرکت حریف با تیغه دست می تواند در مقابل ساعد بیرونی یا داخلی ، مچ ، درشت نی ، زردپی ، قوزک پا یا قلم پا به کار رود .

چطور آن را اجرا میکنند ؟

اجرای تیغه دست می تواند با یک یا هر دو دست انجام شود . ضربه می تواند به طرف درون و یا بیرون وارد شود که این مساله به موقعیت حریف و نقطه هدف بستگی دارد . تیغه دست فقط یک بخش از تکنیک است ، بنابراین ، برای آن که درست به کار برده شود ، باید در عمل با تمام بدن هماهنگ باشد . در مورد ضربه به سمت داخل دست ضربه زننده بالا می رود و در همان وضعیت اولیه باقی می ماند مثل آنکه دارید سنگی را پرتاب میکنید . سپس ، با چرخش مچ به سمت داخل در مسیر مستقیم به نقطه هدف وارد میشود . در مورد ضربه به سمت بیرون ، دستها در سمت مچها ضربدری روی هم قرار میگیرند و دست ضربه زننده بالای دست (پیشرو) دیگر رو به بالا قرار می گیرد . به هنگام آغاز حمله کمی به سمت عقب بچرخید و با چرخاندن مچ دست و رها کردن ابزار حمله ضربه را وارد کنید . در لحظه وارد آوردن حمله (یا جلوگیری از حرکت حریف) ، بدن شما می تواند در وضعیت رو به جلو یا رو به پهلو قرار گیرد . در هر کدام از موارد ، این تکنیک با یک موضع ثابت و بهره وری از گروه های بزرگ ماهیچه ای اطراف باسن تقویت می شود .

چطور آن را بیاموزم ؟

یادگیری تیغه دست شامل آماده کردن دست ، اجرای تکنیک و کاربرد آن در عمل می باشد . علیرغم آنکه این فن به طور طبیعی تقریبا یک ابزار امن به شمار میرود بر حسب ساختار تشریحی آن ، آماده کردن تیغه دست نه تنها قدرت را افزایش خواهد داد بلکه همچنین به هنگام شکستن اجسام جامد از آن محافظت خواهد کرد . آماده کردن فقط می تواند توسط شاگردان بزرگسال و با مخاطرات مربوط آموخته شود . آنان می توانند ابزار آمادگی را از یک فروشگاه هنرهای رزمی خریداری نمایند و یا خودشان به تنهایی آن را بسازند . ضربه زدن به اشیایی مانند دیوار ، کنده های درخت و یا تیرهای فلزی توصیه نمی شود ! ، به خصوص برای مبتدی ها . ورزیده شدن با ضربه های آرام شروع می شود ، ده الی پانزده ضربه برای هر دست در هر روز ، و هر دو یا سه روز تکرار شود . وقتی که پیشرفت سریع باشد ، سایر ابزارهایی که مقاومت بیشتری ایجاد می کنند می توانند به کار برده شوند . همیشه توصیه می شود که پس از پایان دوره مقدماتی پیشرفت خود را امتحان کنید . این قضیه می تواند با شکستن تنها یک قطعه چوب انجام شود ، و به این طریق قدرت ضربه اندازه گرفته شود ، یا با مقداری ابتکار ، تمرینی اختراع کنید که میزان پیشرفت را اندازه خواهد گرفت .

هنگامی که لوله های چوبی نواحی ضربه من هستند ، از یک ترامپولین که در یک طرف قرار گفته استفاده میکنم . من محل اولیه قرار گرفتن ترامپولین را اندازه گیری میکنم و 30 ضربه با یک دست وارد میکنم . سپس فاصله مسافتی را که ترامپولین طی تمرین من حرکت کرده اندازه گیری میکنم . این تمرین زمان زیادی لازم ندارد و می تواند به هنگام عصر و یا بین استراحت کارهای خانه و یا تماشای تلویزیون انجام گیرد . بنابراین ، باید به یاد داشت که قبل از اجرای این تمرین دست ها و تیغه دست گرم کنید .

پس از آماده کردن دست مهاجم ، شاگردان باید با اجرای بی درنگ و یا به هنگام تحرک حرکتهای اساسی آن را با موضع های دیگر تلفیق کنند . چنین تمرین هایی باعث تعادل و هماهنگی و فهم بهتر کاربرد تیغه دست خواهد شد . پوشش ها و یا لایه هایی می توانند برای کمک به اجرای امن ضربه تیغه دست باشد .

چه کس دیگری از آن استفاده میکند ؟

تیغه دست یک تکنیک رایج است که در سبک های گوناگون هنرهای رزمی کاربرد دارد . از سوی هنرجویان تکواندو به کار برده می شود . در سبکهای هنرهای رزمی ژاپنی مانند کاراته ، آیکیدو ، جوجیتسو ، کنگ فوی چینی ، وییت وو دائو ، کوکسول کره ای یا سامبوی روسی فراوان به چشم میخورد . تیغه دست می تواند در کاربرد های زیاد بسیار تکنیک موثری باشد با این حال ، به یاد داشته باشید که گرچه یک دست به درستی آماده شده مهم است ، تکنیک و موضع درست هم در موثر بودن آن بسیار تاثیر دارد . بنابراین باید به اندازه های تمرین های تیغه دست این موارد را نیز تمرین کرد

کنترل تمرین از طریق ضربان قلب

يك مربی همواره باید برنامه های تمرینی خود را از نظر اجرا تحت کنترل داشته باشد ، تا بتواند يك ارزیابی صحیح از برنامه های داده شده به عمل آورد و چنانچه لازم باشد اصلاحات مورد نیاز را در برنامه تمرینی خود به عمل آورد.

لذا باید در سه مرحله تمرینی يعني : گرم کردن، تمرینات هوازی وتمرینات غير هوازی ورزشکار را تحت کنترل داشته باشد تا دریابد آیا آنچه هدف برنامه تمرینی بوده است رسیده است یا خبر؟ با چند روش مي توان ورزشکار را کنترل نمود كه آیا به آن دامنه كار تعریف شده رسیده است یا خبر ؟ براي مثال وقتي به تيم دستور گرم كردن مي دهد بايد كنترل كند كه آيا واقعا بدن وي گرم گرديده است يا خير؟ يا آيا در تمرينات هوازي ورزشكار در همان حد خواسته شده كار كرده است يا نه ، زیرا ممكن است ورزشكار فراتر از خواسته مربي شدت كار را بالا برده و يا بر عكس، در آن شدت ، كار نكرده باشد. يكي از اين روش ها اندازه گيري اسيد لاكتيك خون ورزشكار است زيرا ميدانيم در فعاليت هاي مختلف با شدت هاي گوناگون ، مقدار تجمع اسيد لاكتيك در بدن متفاوت مي باشد. اما چگونه يك مربي مي تواند در وسط تمرين اسيد لاكتيك را اندازه گيري كند ؟ پس راه آسانتري را بايد جستجو نمود.

ساده ترين راه، اندازه گيري ضربان قلب ورزشكار است ، يعني با اندازه گيري ضربان قلب ورزشكار با پارامتر هاي از پيش تعيين شده مثل سن و ضربان قلب ورزشكار در حالت سكون مي توان به اين هدف رسيد. وقتي مربي به ورزشكاري دستور گرم كردن (warm up ) مي دهد بايد ضربان قلب وي برابر فرمول زير محاسبه كند و ضربان قلب كه به اين محدوده رسيد نشان مي دهد كه بدن گرم شده است و آماده تمرين مي باشد.

ماكزيمم ضربان مجاز قلب ورزشکار = سن ورزشکار – 220

ضربان قلب كاري = ضربان قلب ورزشکار در حالت سكون – ماكزيمم ضربان قلب ورزشکار

ضربان قلب در حالت گرم كردن= ضربان قلب در حالت سكون + (4/0×ضربان قلب كاري)

براي مثال اين محاسبه براي يك ورزشکار 30 ساله كه ضربان قلب وی در حالت سكون 70 ضربه در دقيقه مي باشد به شرح زير است

ماكزيمم ضربان مجاز قلب 190=30-220

ضربان قلب كاري 120=70-190

ضربان قلب مجاز براي گرم كردن 118=70+48 70+(4/×120)

محدوده ضربان قلب ورزشكاري كه استقامتي هوازي كار مي كند به شرح زير است:

ضربان قلب در حالت سكون + (6/0×ضربان قلب كاري)

و اگر ورزشكار در آستانه غير هوازي كار مي كند يعني بين مرز هوازي و غير هوازي كار وتمرين مي نمايد ضربان قلب وي به شرح زير محاسبه ميگردد:

ضربان قلب در حالت سكون + 7/0 ×ضربان قلب كاري

براي مثال يك ورزشكار 30 ساله كه ضربان قلب وي در حالت سكون 60 است

محدوده ضربان قلب وي در حالت آستانه غير هوازي به شرح زير مي باشد:

ماكزيمم ضربان قلب 190=30-220

ضربان قلب كاري 130=60-190

151=60+91=60+(7/0×130)

ضربان قلب يك ورزشكار با مشخصات ذكر شده فوق وقتي كه در آستانه غير هوازي كار مي كند .

اما محاسبه ضربان قلب همان ورزشكار 30 ساله كه ضربان قلب وي در حالت آرامش و سكون 60 است در زمانيكه در آستانه اسید لاكتيك يعني غير هوازي كار مي كند به شرح زير است.

ضربان قلب ورزشكار در حالت سكون +9/0×ضربان قلب كاري

ضربان قلب كاري 130 =60-190 à ماكزيمم ضربان قلب 190 =30-220

177 =(60+117) =60+(9/0×130)

ضربان قلب ورزشكاري كه در سيستم اسيد لاكتيك يا غير هوازي كار مي كند

پس با توجه به ويژگي هر ورزشكار مي توان از روي ضربان قلب وي مشخص نمود.

بهترین زمان مناسب برای ورزش کردن

خیلی از افراد عادت دارند که ساعت 6 صبح از خواب بیدار شده و به انجام تمرینات خود بپردازند و عقیده دارند که این زمان بهترین زمان برای ورزش کردن آنهاست چون به آنها برای ادامه روز انرژی می‌دهد اما خیلی‌های دیگر اصلاً فکرش را هم نمی‌کنند که حتی یک روز قبل از ظهر تمریناتشان را انجام دهند و ترجیح می‌دهند که بعد از ظهر ورزش نمایند اما آیا ساعت خاصی وجود دارد که تمرین کردن در آن ساعت بیشتر نتیجه دهد؟ ...

واقعیت این است که هیچ سند و مدرکی وجود ندارد که ثابت کند ورزش کردن در یك ساعت خاص کالری بیشتری می‌سوزاند و فایده بیشتری دارد اما ساعت تمرین کردن تاثیر بسیار زیادی بر احساس شما از تمرین دارد. مهم‌تر از همه اینکه، متخصصین می‌گویند بهتر است یک ساعت خاص را برای تمرین کردن خود انتخاب کرده و آن را ادامه دهید تا ورزش کردن برایتان به شکل عادت درآید.

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه بیست و پنجم فروردین 1390 توسط سركاو کارگري | نظر بدهید

رابطه قلب ، ورزش و سلامتی

ورزش و فعاليتهاي تربيت بدني موجب تقويت عضله قلب مي گردد . امروزه فعاليتهاي ورزشي بعنوان اقدامي جهت پيشگيري از بروز سكته هاي قلبي محسوب مي شوند .

در اثر ورزش عروق خوني گشاد شده و سبب تسريع جريان خون مي گردد .

ميزان هموگلوبين خون بيشتر شده و نتيجه كار انتقال اكسيژن به قسمت هاي مختلف بدن بهتر انجام مي شود .

ورزش مرتب راهي است مناسب جهت پيشگيري از بروز بيماري فشار خون .

ورزش مي تواند ميزان چربي خون را به حد متعادل برساند ، پس به جاي خوردن دارو بهتر است ورزش كنيد.

رابطه بین اخلاق و هنرهای رزمی

به منظور درک رابطه اخلاق و تمرینات هنرهای رزمی این نکته اساسی باید مورد توجه واقع شود که حقیقت این هنر در مرحله ای برای رزمی کار به دست خواهد آمد که کاملا وابسته به اخلاق وی گردد . اگر فرد در این مرحله واجد شرایط خاص اخلاقی نباشد , مهارت و قابلیت او تنها به محدوده معینی ختم شده و بر عکس چنانچه وی دارای شرایط اخلاقی نیکو باشد هیچ محدودیتی برای آنچه که او می تواند در این هنر بدست آورد وجود ندارد .

بروز شرایط خاص اخلاقی در اعمال روزانه فرد بوده و دارای 5 صفت مشخصه است که عبارتند از : تواضع و فروتنی , احترام , تقوا و پارسایی , امانتداری و ایمان و در نهایت وفاداری و صداقت

چند توصیه برای استحکام استخوان ها

استحكام و قدرت استخوان‏ها برای حفظ سلامت كل بدن، ضروری است. سعی كنيد، عادات غذايی و ورزشی خود را طوری تنظيم كنيد كه باعث افزايش قدرت استخوان‏هايتان شوند.

1- غذاهای غنی از كلسيم و ويتامين D را در برنامه غذايی روزانه خود مصرف كنيد.

بهترين غذاها برای تامين كلسيم شامل: شير و لبنيات، ماهی، بروكلی و سبزيجات برگی شكل سبز تيره هستند.

منابع غذايی ويتامين D روغن كبد ماهی، كره، زرده تخم مرغ، خامه و جگر است .

2- غلات و نان سبوس‏دار را همزمان با غذاهای غنی از كلسيم نخوريد، زيرا سبوس حاوی ماده‏ای است كه به كلسيم متصل مي‏شود و مانع جذب آن می‏شود.

ماساژ

ماساژ عبارت است از یك سری حركات ریتمیك و نظام یافته كه بر روی عضلات و بافت‌های نرم بدن انجام می‌شود و یا به عبارت دیگر ماساژ عبارت است از دست ورزی بر روی بافت‌های نرم بدن .این درمان به رهایی از استرس و فشار عضلانی و درد ناشی از صدمات و سرعت بهبود ناراحتی‌های حاد و مزمن كمك می‌كند .

بهترین نوع ماساژ، ماساژی است كه با دست داده می‌شود . چون اولا دست قابل انعطاف است و می‌توان آن را به هر شكلی در آورد، ثانیا اختلاف حرارت دست ماساژ دهنده به بدن شخصی كه ماساژ روی بدنش انجام می‌گیرد متفاوت است این خود عاملی است در جهت تسكین بخشیدن و احیای انرژی اعصاب، در صورتی كه دستگاه‌های مكانیكی فاقد این خواص هستند.

خواص درمانی و تغذیه ای سیب زمینی

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما از غده های موجود در ریشه آن استفاده می کنیم. زادگاه اولیه آن در آمریکای جنوبی بوده و اولین بار توسط میرزا ملکُم خان به ایران آورده شده است، برای همین در ابتدا به آن " آلو ملکُم " می گفتند و اکنون هم در بعضی شهرهای ایران سیب زمینی را بنام آلو می شناسند.

سیب زمینی غنی از بتاکاروتن( پیش ساز ویتامین A ) است که وقتی پخته می شود به آسانی جذب می شود.

توصیه های لازم برای مبارزه

۱- آماده بودن بدن:

شما زمانی ميتوانيد به مبارزه بپردازيد كه بدنی آماده داشته باشيد وبدن شما آماده نخواهد شد مگر اينكه تمرينات سخت ومداومی داشته باشيد واين تمرينات سخت ومداوم علاقه وپشتكار ميخواهد. هميشه ودر همه حال بايد با سستی وتنبلی فرسنگها فاصله داشته باشيد.

2- تمركز فكر:

شما وقتی وارد آماده مبارزه ميشويد بايد تمام فكرتان را جمع كرده وفقط به مبارزه وحريف فكر كنيد، در ضمن بايد اراده قوی داشته باشيد وهميشه به خودتان تلقين كنيد كه (من حريف را شكست خواهم داد) شما طوری در مبارزه عمل كنيد كه حريف از هيبت شما بترسد ودست وپايش را گم كند ، البته منظور بنده اين نيست كه حريف را كوچك بشماريد بلكه قويتر از او ظاهر شويد وتمام حواستان را جمع كنيد چون شما مقابل جسمی بيجان نايستاده ايد بلكه كسی كه درمقابل شماست يك رزمی كار است وجسمی آماده دارد وامكان اين هست كه از يك لحظه غفلت شما استفاده كرده وشما را نقش زمين كند.

تغذیه و انواع ویتامین ها

بدن سالم و نيرومند باعث نشاط و عمر طولانی می شود و اين بستگی به ويتامين و عناصر معدنی و مواد غذايی کافی دارد . انسان کامل و سالم روزانه به طور متوسط احتياج به ۲۴۰۰ کالری دارد که بايستی به صورت تغذيه صحيح و سالم از منابع مختلف غذايی تامين شود .

سرگيجه خستگی خمودگی رنگ پريدگی چرت زدن ضعف در مقابل امراض اثراتی است که رژيم غذايی ناقص در بدن توليد می کند .

۱- در هر وعده غذا بايستی بقدری بخوريد که رفع گرسنگی شود ( از پرخوری بپرهيزيد ) .

۲-از سبزيجات تازه و ميوه استفاده نماييد .

۳- در حال عصبانيت و يا هيجان غذا نخوريد . زيرا هيجان مانع ترشح اسيد معده می شود و هضم غذا مختل می گردد .

یادگیری و الگو دهی به ورزشکاران

بخش بزرگی از يادگيری انسان از راه مشاهده رفتار و اعمال ديگران آموخته می شود همچنين پاره ای از يادگيری های ورزشكاران از راه شرطی سازی آموخته می شود اما بايد بگوييم اين همه ماجرا نيست و قسمتی راكه در اين مقاله می خواهيم روی آن تاكيد مي كنيم يادگيری از راه مشاهده ديگران نام دارد .پس يك مربی خوب اگر بخواهد آموزش دهنده خوبی باشد بايد به خصوصيات روانی و سير يادگيری ورزشكار خود توجه نمايد.

مراحل يادگيری ورزشكاران:

١- مرحله توجه ٢- مرحله به يادسپاری و يادداری ٣ - مرحله بازآفرينی حركتی ۴ - مرحله

دوازده دلیل برای مفید بودن دویدن

1 - بهبود فعاليت فكری:

آرام بدويد تا

- مغز شما همراه با خون بيشتر ، اكسيژن بيشتری دريافت كند .

- گردش خون شما بيشتر و انتقال اكسيژن جذب شده از شش هايتان به تمام بدن تسهيل گردد.

- فعاليت ذهنی و فكری شما بهبود يابد .

توجه : 5دقيقه اول فعاليت را به گرم كردن بدن اختصاص دهيد . برای اين كار از حركات نرمشی و كششی استفاده كنيد .

2 - افزايش بافت استخوانی:

به مدت 30 دقيقه آرام بدويد تا

- تعادل بين ساخت و تخريب استخوان حفظ شود ( زيرا استخوان بندی انسان، پيوسته تحت تاثير عمل سلولهايی است كه بافت استخو انی را مستحكم يا تخريب مي كنند)

- وزن مخصوص ( تراكم )بافت استخوانی از 30 تا 40 در صد نسبت به افرادی كه نمی دوند افزايش يابد .

- مواد لازم بافت های استخوانی از خون جذب گردد تا از پوكی استخوان به خصوص در سنين بالا جلو گيری به عمل آيد .در روزهای اول می توانيد راه رفتن و دويدن را به تناوب انجام دهيد ، اما كم كم بايد بر ميزان دويدن بيفزايد .

پارکور نخستين بار 20 سال پيش توسط يک فرد فرانسوي به اسم «ديويدبل» و دوستانش که در يکي از محله هاي حاشيه نشين پاريس زندگي مي کرده اند، باب مي شود. اين افراد دنبال ورزشي مي گشته اند که در عين سادگي

، حس هيجان آنها را نيز ارضا کند

. آنها ترکيبي از همه ورزش هايي را که تا آن روز تجربه کرده بودند، با هم ترکيب مي کنند و پارکور را به وجود مي آورند. بعد از اين ماجرا فرد ديگري به نام «سباستين فوکور» که فردي سياهپوست بوده و گروهي به اسم «ياماکازي» -که يک فيلم هم به همين نام ساخته اند - اين ورزش را تکامل بخشيدند و تکميل کردند. فيلم گروه «ياماکازي» از تلويزيون خودمان هم پخش شده است. حسن پارکور اين است که قاعده و قانون خاصي ندارد و مثل ورزش هاي کلاسيک تابع قانون خاصي نيست که حرکتي در آن خطا به حساب بيايد و بنابراين مي توان در پارکور هر خلاقيتي بروز داد. تو در اين ورزش فقط به يک کفش خوب احتياج داري و لازم نيست که هيچ هزينه خاصي بکني. فقط بايد بدنت آمده باشد. «پارکور» هيچ چيز به جز آمادگي بدني خودت نيست. هر چه آماده تر باشي بهتر اين کار را انجام مي دهي و به قول خودمان حرکت با حال تر و خفنتري مي زني. البته بخش اصلي اين ورزش بخش ذهني آن است. يعني اين که تو بايد توانايي اين را داشته باشي که سريع تصميم بگيري و آمادگي هرگونه اتفاقي را داشته باشي و بتواني در کوتاهترين زمان ممکن بهترين تصميم را بگيري. نبايد از چيزي بترسي، تو مي داني اينجا برايت هيچ اتفاقي نمي افتد ولي مي ترسي آن را انجام بدهي. اين ترس را بايد از بين ببري. ذهنت بايد آماده باشد. ذهنت بايد آزاد باشد. در حال حاضر اين ورزش در ارتش آمريکا به سربازان آموزش داده مي شود و پليس فرانسه هم براي مقابله با مجرمين آن را به کارکنانش ياد داده است. در کل فرانسوي ها حرف اول را در پارکور مي زنند و بعد از آنها انگليسي ها هستند که همه کارهاي تجاري دنيا را انجام مي دهند. يعني اجراي کليپ و برنامه ها را در دنيا قبضه کرده اند

تمركز فكر چيست؟

اگر به جيب تفكر فرو كني سر را گذشته هاي قضا را ادا تواني كرد

و ليكن اين صفت رهروان چالاك است تو نازنين جهاني ، كجا تواني كرد

جمع كردن تمام حواس روي يك موضوع را تمركز فكر مي گويند ، علم امروزي روي تمركز فكر تاكيد فراواني دارد قبل از اين نيز اكثر بزرگان از اين موحبت الهي برخوردار بوده اند.

زفكر تفرقه باز آي تا شوي مجموع به حكم آن كه چو اهرمن شد سروش آمد

_ تمركز فكر ارشميدوس

سپاهيان روم با كشتيهاي جنگي به سواحل شهر نزديك شده بودند ، ارشميدوس به كمك نبوغ رياضي خود منجنيقهايي ساخته بود كه از اين منجنيقها با پرتاب سنگهاي بزرگ تعدادي از كشتيهاي دشمن را غرق كرده بودند . ارزشميدس در اتاق محقرش مشغول حل مسائل رياضي و تكميل اختراع خود بود كه سربازان دشمن ارشميدس را پيدا كردند ، فرمانده سپاه به سربازانش دستور داده بود كه هر جا ارشميدس را پيدا كردند ، او را زنده نزد وي بياورند . عدهاي از سربازان به خانه ارشميدس ريختند ، چون ارشميدوس را نمي شناختند از او اسمش را پرسيدند . ارشميدس مشغول حل مسائل رياضي بود و چنان فكرش متمركز بود كه متوجه ورود سربازان نشد و پاسخ آنها را هم نداد زيرا در اثر تمركز فكر قوي اصلاً صداي آنها را نشنيده بود . سربازان دوباره سوال كردند ، ولي جز بي اعتنايي و سكوت جوابي نشنيدند ، لذا عصباني شده و با وارد كردن ضربهٌ شمشيري بر گردنش سرش را از تن جدا كردند .

شما حواستان باشد به سرنوشت ارشميدس دچار نشويد !!!!!......

2_ حس ششم

تمركز فكر و حس ششم از جمله تمريناتي است كه در تمرينات پاراپيسيكولوژي وجود دارد ، از جمله تكنيكهاي ريلكس شدن ( شُل بودن ) براي ايجاد و يا عميق كردن خلسهٌ هيپنوتيزمي و در تمرينات «مديتيشين ، يوگا ، ذن» از تمركز فكر و حس ششم استفاده مي شود حواس پنجگانه ما (بينايي ، شنوايي ، بويايي ، چشايي ، لامسه) به ما كمك مي كند تا به نحو مطلوبي به حوادثي كه در جهان اطراف ما اتقاق مي افتد پي ببريم ، اما حس ششم حاصل پنج حس ديگر را از طريق فرايند علت و معلول فرضي جمع آوري كرده و به فرايند بين علت از طريق معلول قوت مي دهد و حس مستقيمي مانند حواس پنجگانه نيست بلكه ادراك روحي ماوراءالطبيعي است . حس ششم كه آن را فراست يا ادراك نيز مي نامند در علوم مختلف مخضوصا علوم مربوط به ورزشهاي رزمي كاربرد فراواني دارد.

_ آثار علمي حس ششم :

در استفاده كردن از نيروها دروني علاوه بر آن كه محدوديتي در تاثير علمي آن وجود ندارد ، خطراتي نيز براي بشر بوجود نمي آورد . اكنون ساختمانهايي در زمين وجود دارد كه مطلقاً با سنگ ساخته شده است ، از سنگ بودن ساختمانهاي قديمي عجيب نيست ، ولي اين مطلب قابل توجه است كه هر يك از اين سنگها ده تن وزن دارند و بعضاً تا ارتفاع بيشر از ده متري بلند كرده شده اند . ميگويند براي بحركت درآوردن هر يك از اين سنگها نيروي بدني 60 هزار نفر لازم است كه يكباره به فعاليت درآيد ؛ در واقع تا كنون كسي در دنيا نتوانسته چگونگي ساختمان اين احجار را توضيح دهد و توجيه نمايد.

نظير اين ساختمان در لبنان موجود است و موسوم به«ايوان بعلبك» است و تاريخ آن 900 سال قبل از ميلاد مسيح است. خانه كعبه در عربستان در حدود ده هزار سال پيش ساخته شده است و مطابق قصص قرآن و تورات ، توسط ابراهيم و فرزندش اسماعيل (يا اسحق) ساخته شده است . يعني توسط دو نفر ! البته هر دو پيامبر بوده و تواناييهاي استفاده از نيروي جسمي و روحي خود را تا حد كمال داشتند.

يكي ديگر از شگفتيهاي كره خاكي ؛ هرم خئوپس ( از اهرام ثلاثهٌ مصر ) مي باشد كه از حوصله اين بحث خارج است و بعداً به آن خواهيم پرداخت.

 

 

3_ نيروي چي _ چي كنگ :

نيروي چي در مفهوم به نيروي حيات اطلاق مي شود و يكي از پيچيده ترين مفاهيم هنرهاي رزمي ، طب سنتي انرژي درماني و يكي از شگفت انگيزترين فلسفه هاي كهن سرزمين چين مي باشد . در بسياري از ورزشهاي رزمي مانند «كونك فو يا ووشو» كه بيشتر با تمرينات تنفسي همراه هستند مورد تمرين قرار مي گيرد.

در اثر بكار انداختن اين نيرو اساتيد قادر به انجام كارهاي خارق العاده هستند ؛ ( مانند تاثير بر حريف فقط با نگاه ، مقاومت بدن در مقابل ضربات مهلك و يا معالجه افراد با انتقال نيرو ) در عرفان و تصوف ما نيز موارد بسياري موجود است كه نشانگر وجود نيروي خارق العاده مي باشد.

چي به معني هوا يا تنفس مي باشد ، در فرهنگ هنرهاي رزمي چين ، چي انرژي حاصل از تنفس معني شده است . در كل چي كنگ به يكسري تمرينات تنفسي گفته مي شود كه سبب پديدار شدن نيروي دروني در انسان مي شود .

البته اين نيرو توسط انرژي « ين و يانگ » و نيروهاي عظيم كيهاني كه در هوا پراكنده است بدست مي آيد. يعني اينكه هنرجويان نيروهاي دروني از طريق انجام يكسري فرمهاي كاملاً تخصصي و تمرينات سخت و طاقت فرساي تنفسي ، انرژي عظيم كيهاني را به طريق انجام تنفس در عين عمل دم از هوا گرفته و در مركزي بنام مركز قدرت « تان تين » حبس نموده و ذخيره مي كنند و اين انرژي ذخيره شده در موقع لزوم از طريق نيروي فكر به هر قسمت از بدن كه لازم باشد انتقال مي يابد و مورد استفاده قرار مي كيرد . بعنوان مثال ذره بين در مقابل نور آفتاب يك نمود عيني مي باشد ؛ زماني كه ذره بين را در مقابل نور آفتاب قرار مي دهيم . نور آفتاب را در يك مركز جمع نموده و تبديل به حرارتي سوزاننده مي كند . در حقيقت «تان تين» مانند ذره بيني است در بدن ما كه نيروي عظيم كيهاني را در يك نقطه جمع نموده و تبديل به يك نيروي خطرناك و كشنده مي كند . ( دستيابي به اين نيرو ساليان متمادي تمرينات سخت و رياضتهاي زياد و استاد مجربي را مي طلبد ) .

انسان بعد از ساليان متمادي تمرينات اصولي وقتي موفق شد به اين نيروي عظيم دست يابد ، مي تواند در زندگي خود نفعهاي زيادي را ببرد . و اين نيرو مانند زرهي فولادين است بر بدن كه مي تواند انسان را در مقابل خطرات بزرگ و بيماريهاي مهلك محافضت نمايد.

شد آنكه اهل نظر بر كناره مي رفتند

هزار گونه سخن در دهان و لب خاموش

به بانگ چنگ بگوييم آن حكايتها

كه از نهفتن آن ديگ سينه مي زند جوش

4_ تله كينه سيس و حركت اشياء بدون لمس :

تله كينه سيس يا ، پيسيكوكي نه سيس ، به معني تاثير گذاشتن ذهن يا روان آدمي بر روي اشياء موجود د

  انتشار : ۳۰ دی ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 469
درمان تمام انواع مشکلات جنسی مردان و زنان (تضمینی

درمان تمام انواع مشکلات جنسی مردان و زنان (تضمینی

بسم الله الرحمن الرحیم با سلام و احترام خدمت همه شما دوستان و سروران گرامی... *یک نکته بسیار مهم*: این فایل آموزشی حاوی هیچگونه تصویر یا متن تحریک کننده و مخالف با موازین اسلامی نمیباشد و از لحاظ شرعی و قانونی هیچگونه مشکلی ندارد. رابطه جنسی بخش جدایی ناپذیر و بسیار لذت ...

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

کسب درآمد اینترنتی 300000 تومان در خانه در کمتر از 30

این محصول آپدیت شد تاریخ 1397/05/26 اضافه شدن ویدیوی جدید بسم الله الرحمن الرحیم کسب درآمد اینترنتی سلام در دنیای اینترنت خیلی از آدم ها هستند که دوست دارند کسب درآمد کنند و به خیلی چیزها و ایده ها فکر میکنند . همه ما دوست داریم در کمترین زمان بهترین درآمد را داشته باشیم ...

کسب درامداز اینترنت تضمینی

کسب درامداز اینترنت تضمینی

پکیج کسب درآمداسان از اینترنت اپدیت جدید 15 ابان 1397 مناسب برای تمامی افرادباهرسن ودانشی این فرصت هرگز تکرار نمیشود عجله کنید تضمین100%بازگشت وجه درصورت عدم کسب این مبلغ هدیه ویژه پس از خرید این محصول: 1.نرم افزار کی به وای فای وصله نرم افزاری برای شناسایی ...

ردیابی افراد بدون نیاز به نصب نرم افزار+ردیاب

ردیابی افراد بدون نیاز به نصب نرم افزار+ردیاب

معرفی نرم افزار: ردیابی افراد در تلگرام+شناسایی آدرس محل سکونت + شماره یاب این ردیاب کاملا قانونی و مطابق با قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.و هیچ گونه هک کردن و یا رفتن به اطلاعات شخصی طرف در کار نبوده و تمام آموزشها مطابق با قوانین جمهوری اسلامی میباشد،و هیچ گونه ورود ...

اد ممبر بینهایت ( افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و

اد ممبر بینهایت ( افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و

-اد ممبر بینهایت- {افزایش ممبر(اعضای) کانال،ربات و گروه تلگرام و...} Addmember نسخه ویژه(VIP) تمامی و کامل ترین نرم افزار های افزایش ممبر واقعی و فیک و آموزش های آن، که در اینترنت و بازار به قیمت های بالا به فروش می رسد را یک جا و مرتب و منظم به همراه راهنما در هر بخش، با قیمتی ...

تجربه شخصی من در درمان زود انزالی (انزال زودرس) در

من همه روش های درمان زودانزالی را تجربه کردم و شرح تجربه های خودم را در سایت به طور مفصل درج کرده ام تا اینکه در نهایت روش درمان قطعی زودانزالی را پیدا کردمروشی که نه تنها به طور کامل این مشکل را حل کرد بلکه طعم واقعی لذت رابطه جنسی را به من چشاند و از آن موقع بود که فهمیدم ...

نرم افزار برنامه ساز اندروید نسخه طلایی

نرم افزار برنامه ساز اندروید نسخه طلایی

نرم افزار برنامه ساز اندروید نسخه طلایی و بدون نیاز به ارتقا توجه :مشکل امضا با کلید دیباگ دراین نسخه کاملا رفع شده و برنامه ها به بازار ارسال می شوند اگر به این مشکل برخوردید ما 10برابر پولتان را پس میدهیم. این نرم افزار بر روی اندروید قابل نصب میباشد 100% مورد تایید ...

کسب درآمد 300هزار تومان در 60دقیقه

کسب درآمد 300هزار تومان در 60دقیقه

کسب درآمد 300/000تومان در 60 دقیقه آپدیت مهرماه 97 نکته: دوستان عزیز یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران میپرسند اینه که آیا پکیج شما همون پکیجی هستش که تو اینترنت زده (کسب درآمد ۳۰۰ هزار در 30 دقیقه ) ؟! نخیر ، اون (پکیج کسب درآمد ۳۰۰،۰۰۰ در ۳۰ دقیقه ) به شما کلا یک چیز دیگه رو ...

افزایش قدبا متدجهانی گروتالردینامیک

بلند قد و جذاب شوید بنام خداوند بخشنده و مهربان سلام در این مطلب قصد داریم شما را با آخرین متد افرایش قد که تا مدت ها پیش در ایران ناشناخته بود آشنا کنیم. ...

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

مجموعه ی آموزش تعمیر لامپ کم مصرف (از مبتدی تا

کتاب آموزش تعمیر لامپ کم مصرف همانطور كه مي دانيد لامپ هاي كم مصرف بعد از مدتي ديگر روشن نمي شوند و نياز به تعمير دارند در بيشتر اين موارد مي توان با ساده ترين وسايل لامپ را در منزل تعمير كرد این مجموعه دارای 5 کتاب است که در آن نحوه عملکرد و روش های عیب یابی لامپ کم ...

تمامی نرم افزار های اددممبر واقعی و فیک

تمامی نرم افزار های اددممبر واقعی و فیک

تمامی و کامل ترین نرم افزار های افزایش ممبر واقعی وفیک را یک جادریافت کنیدهرکدام از این نرم افزار ها در اینترنت و کافه بازاربه قیمت خیلی بالایی بفروش میرسند. نکته: پورسانت بازاریابی این محصول 60% است نسخه ی 100%تست شده با توجه به فیلترینگ تلگرام 15 اردیبهشت ...

پکیج بهترین برنامه های ردیابی و کنترل همسر و

پکیج بهترین برنامه های ردیابی و کنترل همسر و

کاملترین پکیج برنامه های ردیابی و کنترل گوشی همسر و فرزند + آموزش برنامه های پکیج: آموزش ردیابی گوشی سرقت شده بدون نصب برنامه برنامه اندروید ردیابی با ارسال پیامک و بدون نیاز به فعال بودن GPS برنامه اندروید کنترل کامل گوشی و دریافت پیامک ها و تماس ها و ...

نرم افزار محاسبه سود انواع سپرده کوتاه مدت عادی و

نرم افزار محاسبه سود انواع سپرده کوتاه مدت عادی و

اولین و تنها نرم افزار محاسبه سود سپرده های کوتاه مدت به صورت واریز و برداشت منظم و نامنظم با رابط کاربری آسان برای عموم کاربران رایانه و تلفن همراه بانکداری در ایران یکی از پرسود ترین مشاغل و امیدوارترین صنعت در بورس ایران برای کسب سود است. بانک از جمله صنعت‌های پرپتانسیل ...

گنج نامه احمد وزیر وگنج نامه شیخ بهایی و گنج نامه

گنج نامه احمد وزیر وگنج نامه شیخ بهایی و گنج نامه

کتاب ارزشمند ونایاب گنج نامه شیخ بهایی واحمد وزیر وخواجه نصیر طوسی دانلود کتاب نسخه نامه احمد وزیری (گنجنامه شیخ بهایی) با ۲۱۰۲ سند و نسخه معتبر نسخه نامه احمد وزیرکتابی جهت کاوش وتحقیق و پژوهش در علم گنج پژوهی برای محققین این علوم کهن شامل ۲۰۷ صفحه و ...

کسب و کار اینترنتی با درآمد میلیونی

کسب و کار اینترنتی با درآمد میلیونی

کسب و کار اینترنتی با درآمد میلیونی + تضمینی روی لینک زیر کلیک نمایید و این فایل را رایگان دانلود نمایید از سایت یا وبلاگ خود درآمد میلیونی کسب نمایید همین آلان استخدام شوید و شروع به کار کنید و درآمد کسب نمایید. بدون نیاز به تخصصی خاص، ساده و راحت با ...

کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم ( با تضمین

کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم ( با تضمین

کتاب چگونه هر شخصی را عاشق خود کنیم بعضی افراد به سایت شاهین زند با نام نوین بینش پیام ارسال می کنند و توضیح می دهند مبلغی را جهت خرید این کتاب پرداخت کرده اند ولی کتابی در اختیار آن ها قرار نگرفته است. متاسفانه بعضی افراد سودجو از نام این کتاب و نام شاهین زند استفاده کرده ...

پکیج کسب درآمد از اینترنت

پکیج کسب درآمد از اینترنت

پکیج کسب درآمد از اینترنت آموزش ساختن فروشگاه اینترنتی آموزش فروشگاه اینترنتی به عنوان هدیه فقط 25 نسخه به فروش میرسد و دیگه به هیچ عنوان به فروش نمیرسد تعداد موجود = 5 عدد جوانان جویای کار بشتابید فرصت محدوده بدون نیاز به دانش خاصی مناسب برای تمامی افراد از ...

کسب درآمد رایگان از سیستم همکاری در فروش

کسب درآمد رایگان از سیستم همکاری در فروش

کسب درآمد از همکاری در فروش سایت مارال فایل maralfile.com با سلام خدمت کاربران سایت پرشین کالا و دوستانی که به دنبال کسب درآمد از اینترنت هستند ما در این قسمت از آموزش به شما کسب درآمد از سیستم همکاری در فروش را آموزش خواهیم داد توجه کنید دوستان که نیاز نیست هزینه ای ...

افزایش قد با متد گرو تالر داینامیک

افزایش قد با متد گرو تالر داینامیک

بلند قامت بودن یک امتیاز بزرگ برای شماست! سلام بیتا بیات هستم کارشناس فیزیولوژی ورزشی،لازم دانستم قبل از این که شما با روش گرو تالر داینامیک آشنا شوید چند تا نکته رو صادقانه خدمتتان عرض کنم همانطور که تو اینستاگرام(khosh.andam@)نوشتم خیلی اتفاقی با این متد آشنا ...

دانش خانواده و جمعیت - جمعی از نویسندگان - عمومی

«دانش خانواده و جمعیت» دانشگاه پیام نور کامل به همراه تست های رسمی این درس از سال تحصیلی 92 تا سال 96 بازدید کننده گرامی توجه فرمایید قیمت این محصول در اکثر فروشگاه ها با تعداد صفحه های کمتر در حدود 10 هزار تومان است که در وب سایت جزوه سرا با تخفیف تابستانی ...

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست

کسب درآمد 650میلیون تومانی در یک روز کاملا تست

اگه واقعا خواهان تغییر و درآمدزایی هستید، این صفحه رو کامل مطالعه کنید، در غیر این صورت میتونید با خیال راحت این صفحه رو ترک کنید :) این روزها با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی کشور، کسب درآمد برای خیلی از افراد جامعه بسیار دشوار است. بسیاری از افراد به امید ...

کتاب افزایش ممبر کانال تلگرام

کتاب افزایش ممبر کانال تلگرام

افزایش اعضای کانال تلگرام ، مهمترین دغدغه صاحبان کانال در این شبکه اجتماعی موبایلی است.در این مطلب موثرترین روش های افزایش اعضای کانال تلگرام را به شما آموزش خواهیم داد. در ابتدا ذکر این نکته لازم به نظر می رسد که افزایش اعضای کانال تلگرام ( Telegram ) با روش های غیر معمول ...

مقاله پرسش مهر 98-97رئیس جمهور

مقاله پرسش مهر 98-97رئیس جمهور

دانلود مقاله پرسش مهر 98-97 رئیس جمهور بهترین نمونه پرسش مهر نوزدهم سالتحصیلی 98-1397 دانلود مقاله پرسش مهر 98-97 رئیس جمهور بهترین نمونه پرسش مهر نوزدهم سالتحصیلی 98-1397 با فرمت ورد و قابل ویرایش در 25 صفحه.این مقاله پرسش مهر بسیار کامل و آماده می باشد و محتواتش فهرست وار در زیر ...

سوال عملی Excel با جواب

سوال عملی Excel با جواب

دانلود نمونه سوال عملی اکسل همراه با جواب تشریحی تعداد فایل فشرده : 2 نوع فایل : Zip ...

دریافت فایل : سوال عملی Excel با جواب
دانلود کتاب آموزش ساخت انواع کابینت مدرن MDF

دانلود کتاب آموزش ساخت انواع کابینت مدرن MDF

نوع فایل:PDF زبان:فارسی حجم فایل:18KB در چند دهه اخیر با توجه به افزایش رشد آپارتمان سازی ، تعداد متقاضیان ساخت کابینت نیز افزایش پیدا کرد و با توجه به تغییر ماهیت کابینت ها از فلزی به MDF و تمایل به تغییر مکرر دکوراسیون آشپزخانه از سوی خانواده ها ، کابینت سازی نیز در میان مشاغل ...

دانلود کتاب حقوق اساسی 3 - منوچهر طباطبایی موتمنی

دانلود کتاب حقوق اساسی 3 - منوچهر طباطبایی موتمنی

دانلود کتاب حقوق اساسی 3 تالیف منوچهر طباطبایی موتمنی منبع رشته حقوق پیام نور ورودی های 95 به بعد شامل 287 صفحه در قالب فایل pdf طبق لیست حذفیات باب 2 و 3 و 5 مطالعه شود. ...

پاسخ به پرسش مهر 97رئیس جمهور

پاسخ به پرسش مهر 97رئیس جمهور

دانلود مقاله پاسخ به پرسش مهر 97 رئیس جمهور با فرمت ورد و قابل ویرایش در 21 صفحه به صورت کامل و دقیق در رابطه با پرسش مهر نوزدهم رئیس جمهور 98-1397 مقاله پاسخ به پرسش مهر 97 رئیس جمهور بسیار کامل و دقیق و قابل ویرایش و قابل ارائه به صورت مقاله در جشنواره ها و مسابقات آموزش و پرورش ...

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

نام محصول: مجموعه صفرتاصد راه اندازی کارگاه جوراب بافی تهیه کننده: دوران راهبی انتشار: وبسایت بچه‌های نساجی دانشگاه یزد فرمت محصول: کتاب الکترونیکی(PDF) + ویدئو MP4 قابل پخش در: موبایل، تبلت، کامپیوتر و ... مخاطب این بسته آموزشی: تمام افراد مبتدی که حداقل سرمایه ...

دانلود کتاب آموزش خوشنویسی با قلم و خودکار همراه

دانلود کتاب آموزش خوشنویسی با قلم و خودکار همراه

محتوای این مجموعه کامل آموزش خوشنویسی: 1- آموزش خوشنویسی با خودکار 2-سرمشق های خوشنویسی 3- آموزش خط تحریری 4-آداب خوش نویسی فايده اول خوشنويسی: كه روحي و دروني است ٬رويت خط زيبا موجب بهجت روحي و حظ معنوي مي شود و البته بهره معنوي خوشنويس مضاعف و مبتدا است و آثار و بركاتي ...

دانلود منبع درس حقوق محیط زیست - ورودی های 95 رشته

دانلود منبع درس حقوق محیط زیست - ورودی های 95 رشته

دانلود منبع درس حقوق محیط زیست حقوق محیط زیست بین الملل جلد اول منبع ورودی های 95 رشته حقوق پیام نور نوشته حسن مرادی شامل 148 صفحه با فرمت pdf طبق لیست حذفیات فصل های 1 و 2 و 3 و 4 و 5 و 7 و 9 مطالعه شود. ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

پر فروش ترین های فورکیا


پر بازدید ترین های فورکیا


مطالب تصادفی

  • آموزش فارسی شائولین ووشو
  • آموزش کامل سن شو از مقدمانی تا حرفه ای
  • آموزش کامل   فرم  بادبزن ووشو
  • آموزش فرم استاندارد و کاربرد آن در مبارزه
  • نرمشهای مخصوص تای چی ووشو فارسی
  • در باره فروشگاه
  • اصول استفاده از انرژي درون

ایران-مدرسه ووشو-

قابل اطمینان تر و ارزان تر از همه جا